- Úvod
- Novinky / News
- Naši psi / Our males
- Naše feny / Our females
- Border kolie
- Štěňátka / Puppies
- Chovní psi / Stud male
- Odchovy / Past litters
- Standard plemene
- Za duhovým mostem . . .
- Výstavy / Shows
- Akce
- Fotogalerie Zonerama
- Fotogalerie / Photos
- Odkazy /Links
Lučina 206
okr. Frýdek - Místek
739 39
tel: +420 725 053 943
gogolovalucka@seznam.cz
Klubová výstava KCHBO Mladá Boleslav 2018
Klubová KCHBO Mladá Boleslav 12.5.2018 (CZ)
Rozhodčí: Leslie M Sorensen
Klubovky pořádané tímto klubem, jsou pro mě opravdu jako svátek pro plemeno. Přesně takhle si to představuji, skvělá organizace, všechno šlapalo jak mělo, od rána probíhaly povahové testy + popisné prohlídky, odběr vzorku DNA, zárověň od 11 hodin se dalo využít oční specialistky Mvdr: Lenské a nechat udělat svým psů DOV vyšetření.
Využili jsme opravdu vše a i když jsme měli opravdu náročný den, stálo to za to ! V neděli jsme se mohli těšit na seminář s paní rozhodčí, která je aktivní chivatelkou AUO už od sedmdesátých let.
KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHBO - LESLIE M SORENSON
BOB, Club Winner + BIS BLACK BACK IN BLACK Caniterra a BOS, Club Winner + BIS RED QUIET STORM Carcassonne Tolugo
Něco málo o paní rozhodčí:
LESLIE M SORENSON - chová australské ovčáky od roku 1970 společně s manželem Richardem, který je choval již od začátku šedesátých let. Leslie je rozhodčí AKC s aprobací pro AUO, Brittany ( forma bretaaňského ohaře), Shiba - inu a junior handling. Je tako ASCA senior Breeder Judge ( existuje několik stupňů, které rozhodčí může postupně dosáhnout- tento je nejvyšší a také dokonce nejvíce uznávaný). Poprvé posuzovala v roce 1976. Posuzovala speciální výstavy všech úrovní a také mezinárodní výstavy. Je mentorem pro plemeno v rámci USASA (klub pro AUO v rámci AKC). Jejich chovatelská stanice COLORADO získala status Hall of Fame a také odchovali mnoho jedinců, jejichž potomci také získali status Hall Of Fame.
Celkem 94 přihlášených australáků, slibovalo podívanou na celý den. Měli jsme nahlášeno naše psy anebo odchovy skoro ve všech třídách a byla jsem moc zvědavá na hodnocení paní rozhodčí, ač jsem si byla vědoma, že upřednostňuje trochu jiné typy než já. Posuzování bylo opravdu přísné a posuzovalo se stylem: za každou část psa byla známka a výslednou známku tvořila jakýsi souhrn těchto malých známek. Paní rozhodčí byla přísná, všechno si důlkadně osahala, nechtěla ab yse psům ve statikách jakkoli pomáhalo, prostě měli stát sami volně, žádné vytahování v postoji a v pohybu, tohle vidět nechtěla. Ke psům byla milá, ale neodpustila jim, když se nechtěli nechat osahat a takové jedince odmítla posoudit. ( bez projevu strachu nebo agresivity). Vyloženě sníženou známkou se nebála penalizovat psy s pro ní už hodně anebo dlouhými chlupy. Myslím si, že spousta vystavovatelů se začala rosit už při posouzení třídy štěňátek, kdy bylo vidět, že ledá něco jiného, než to, co preferujeme my. Každopádně, my jsme se nebály a přivezli jí ukázat spousty odchovů a na každého z nich jsem pyšná, bez ohleduna výsledek. nebáli jsme se, a přišli jsme si pro názor odborníka.
Obrovský úspěch měl náš Texas, kdy se paní rozhodčí líbil tak, že jej vybrala jako nejlepšího ze třídy vítězů, poté jako nej dospělého psa, nejlepšího opačného pohlaví ( tedy druhý nejlepší auo výstavy) a nejlepšího červeného jedince v plemeni ! Titul BIS RED si odnáší již po třetí z těchto klubových akcí !Neztratili se ani ostatní, například READY STEADY GO res. CAC v mezitřídě, navíc si tady splnil i podmínky pro udělení chovnpsti a stal se z něj CHOVNÝ PES ! X-kové děti mi dělají taky velkou radost, Roxy získal N3 a Smookie dokonce VN2. Jsem na ně moc pyšná a děkuji majitelům, že vážili takovou dálku a přijeli podpořit TOLUGO tým. Argo v mladých se líbil na VD, na paní rozhodčí měl moc srsti. Cider se nelíbil vůbec, výsledná známka dobře.
Obrovský úspěch měli holky v mladých, kdy z 12-ti fen ve třídě, první dvě místa a známku výborná vzali Tolugačky. WILD BLACK KISS "Setý" V1, CAJC a TOTAL ECLIPSE "Popelka" V2 ! V mezitřídě bodovala RUMBA DANCE sice s VD, ale na pořadí druhá z 8 fen. V otevřené Jess a Bailey ( Perfect Snowflake) odchází s VD, Sharon ( One and Only) s D. Ve vítězích Kiwi, která taky bere známku VD bez pořadí.
Každopádně jako obrovská třešnička na dortu přišel výběr o BOB, kde mezi 5-ti nejlepšími byli 2 TOLUGO - mladá fena, dospělý pes a BOBová fena jejíž máma je AMY BUTTERFLY Carcassonne Tolugo, považuji za obrovitánský úspěch ! Moc všem majitelům gratuluji a děkuji za úžasnou prezentaci !
O tom jaká byla cesta a jak mi bylo s holkama dobře psát nebudu, ale chci napsat, že jsem neskonale vděčná za lidi - za rodinu a kamarády, které mám k.olem sebe a kteří neváhají kdykoliv podat pomocnou ruku a na které vím, že se můžu kdykoliv spolehnout - Děkuji VÁM ! vy víte !
Všechny naše fotky ZDE V ALBU.
Červeně označeni jsou buďto naši psi anebo psi odchováni pod naší chovatelskou stanicí
Kompletní výsledky taky na KCHBO