Carcassone Tolugo

Krajská výstava KCHMPP Dětřichov 16.4.2016

Krajská výstava KCHMPP Dětřichov 16.4.2016 + Bonitace
Rozhodčí: Iveta Vojteková (SK)

zleva- JUST THE WAY YOU ARE "Jess", ICY SNOWFLAKE "Ajsi" a LIMITED EDITION "Mavis"

Krajská výstava pořádána klubem chovatelů málopočetných plemen psů v četnosti australáků snadno předčí výstavy národní i mezinárodní,( klubová výstava KCHBO pořádaná o den později - přihlášeno, pouze o jediného jedince více)  protože je klubem uznávaná jako výstava potřebná pro uchovnění. Celkový počet 64 australkých ovčáků slibovalo pěknou podívanou a opravdu bylo na co koukat. Třídy obsazené až 20 jedinci ve třídě s krásnými a mnohdy v klvalitách velmi vyrovnanými jedinci.
Role rozhodčího přijala velmi milá Iveta Vojteková ze Slovenka a svým velmi milým přístupem posloudila nejpočetněji obsazené plemeno výstavy.

Z našich jsem přihlásila Jess a Maybe, právě, že obě holky tuto výstavu "potřebují" a aby poprvé nasbíral zkušenosti z kruhu výstavního jsem se rozhodla také pro Ciderka. Celý tento výstavní maraton jsem absolvovala se Simonkou a musím jí ještě jednou poděkovat za super společnost a fajn naplánovanou akci. Už se těším na další. ;)

Jako první z našeho týmu nastupovala Simča s malým Hollym Pollym, celým jménem A FIRST AND ONLY BOY The Best Of Aussies, synem po námi odchovaném Hollywood CT a řekla bych jeho vylepšenou kopií, a moc jim to spolu slušelo, paní rozhodčí tuto dvojici ocenila známkou VN1. Hned po nich jsme do kruhu vklouzli já a Cider. Chlapeček se předváděl jako profík, nádherně běhal, krásně stál a paní rozhodčí nešetřila superlatiy s ukončení, o velmi hezké výstavní budoucnosti. Udělali mi velikou radost, paní rozhodčí i Cider. :)

TripleMoon HOT APPLE CIDER "Cider" psi o Krajského Vítěze - zleva: mezitřída: Polar Expres Great Lady, otevřená: Full Speed Ahead Dreamfinder, vítězů: Apache Magic Tonic Fallcat


Po třech psech v mladých jsem nastupovala jako handler red merle psa jménem "Bo" z devíti psů v mezitřídě, jsme spolu tuto třídu vyhráli. V otevřené zvítězil krásný black tri odchov mé kamarádky Aleny Š. - Full Spead Ahead Dreamfinder, který si nakonec odnesl i Krajského vítěze a Vítěze plemene. Ve třídě vítězů se nám předveli dva typově naprosto rozdílní kluci a můj tip na vítěze byl naprosto shodný s výběrem rozhodčí.
Fenky na této výstavě měli nad samci velkou převahu, 25 psů a 39 fen. Ve třídě mladých bojovala Simča s Hanny a získali krásné druhé místo, to už jsme do mezitřídy nastupovala s Maybe, kde z devíti fen stoupla na pořadí s V3 a prvenství v této třídě si odneslo Tolugáče. :-) Krásná red tri fenka Limited Edition CT "Mavis". Moc gratulujeme !
Do nejpočetnějí třídy 20-ti fen jsme nastoupila s naší Jess, bez nějakých ambicí na stupně vítězů, opravdu jsem myslela, že V bez pořadí mi bude stačit. Paní rozhodčí si ale naštěstí o mé černé holčičce myslela úplně něco jiného po vyřazení několika VD se běhalo, běhalo a zase běhalo, kdy si postupně vyřadila fenky a nechala si poze 4 na pořadí, dvě blue merle, krásnou red tri a mou Jess. trochu popřehazovala pořadí a zase se běhalo, po kolečki jde Jess na první místo a ti už neopouští . Wow ! vyhrát třídu z počtu 20 ti moc hezkých a typově dosti vyrovnaných zvířat . . . .  jme nadšená a nechápu . . .  opravdu ty moje chlupáče asi dost podceňuji.  Fena ve vítěích nebala žádná a tak o nejlepší fenu se utkají dvě Tolugačky :) Mavis a Jess. Po dvou kolech podává rozhodčí ruku mi a titul Krajský Vítěz putuje na Lučinu :-)

Vítěz třídy a Krajský Vítěz vítězná fena z mezitřídy - Limited Edition a třídy otevřené KV, VT Just The Way You Are

Závěrečné soutěže, taky nebyly k zahození. Cider v soutěži o nejkrásnějšího dorostence výstavy přímo excelovat, mezi nejlepších 6 si ho vybral přísný pan rozhodčí Milan Krinke, jehož si velmi vážím. A dokonce mu po individuálním posouzení v pohybu přiřkl prvenství ! Tedy první výstava a hned titul BEST IN SHOW puppy pro Cidera ! Wohooo !
Ze soutěží chovatelských stabic tako odcházíme ocenění a to 2. místem. Moc děkuji holkám, které byly ochotné s Simčou předvést mnou odchovanou chloubu. Moc si toho vážím.

Nezbývá než mezi úplně posledními absolvovat úspěšně bonitace a hurá směr Česká Lípa k Janě Prokešové.